Tre persona janë arrestuar për një tentim-grabitje në Prizren, ku si pasojë të lënduar kanë mbetur pronarët e lokalit.

Sipas prokurorisë, të dyshuarit, të cilët kanë qenë të armatosur me armë të gjata, gjatë përleshjes mes tyre dhe pronarëve të lokalit, ka ardhur deri tek shkrepja e armës, ku si pasojë janë lënduar pronari dhe djali i tij, të cilët janë jashtë rrezikut për jetë.

Tutje, Kryeprokurori i Prizrenit, Admir Shala, ka dhënë detaje për rastin, ku tha se të dyshuarit kanë shkrepur armë drejtë Policisë së Kosovës, ndërsa veturën me të cilën dyshohet se kanë ardhur deri në Prizren e kanë djegur.

“Të dyshuarit, gjatë arratisjes kanë arritur që ta lënë veturën e tyre dhe ta ndalin një veturë e cila ishte në lëvizje në ato momente dhe me forcë e detyrojnë shoferin të largohet. Të njëjtin automjet e marrin dhe shkojnë në drejtim të lagjes Jaglenicë ku shkojnë në një pompë derivatesh, marrin benzinë dhe kthehen dhe e kallin veturën me të cilën kishin ardhur deri në Prizren”.

“Të njëjtit largohen në drejtim të Suharekës, ku policia i është vënë në ndjekje, ku gjatë ballafaqimit të një patrulle të stacionit në Suharekë me grabitësit ka pasur edhe shkrepje armësh”, është shprehur Shala, njofton Klankosova.tv.

Më tej, Shala tha për momentin është parashtruar kërkesa për masën e paraburgimit ndaj tre të dyshuarve, ku u bë e ditur se të tre vijnë nga rajoni i Prishtinës dhe të tre kanë të kaluar kriminale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pompeo: Kina është duke kryer gjenocid kundër myslimanëve ujgurë

Në orët e fundit në postin e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike…

Njoftim nga Shek Hallaçi

NJOFTIMDëshiroj ti njoftoj bashkëkombasit,se këtyre ditëve kemi pasur presione nga njerëz te…

Supremja solli vendim – nuk do të ketë gjykim të ri për Rastin e Kumanovës

Për lëndën “Lagja e Trimave” apo siç njihet edhe si Rasti i…

Inteligjenca britanike: Moska po ka në diçka në trup në trupat ushtarake në trup

Moska është detyruar të “zhvendosë nyjet e furnizimit” më në jug dhe…

“Kam provuar 10 herë të vetëvritem”, rrëfimi i trishtë i kosovares së dhunuar nga forcat serbe

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, ka rrëfyer se…