Policia ka arrestuar dy persona të moshës 22 dhe 24 vjeçare nën dyshimin se i kanë vënë flakën veturës së ish-kryetarit të Shkupit, Petre Shilegov. Ngjarja ka ndodhur më 9 mars. E pazakontë në këtë ngjarje, sipas sqarimit të Prokurorisë, është se dy të dyshuarit janë koordinuar për veprën me një bidon me benzinë, derisa janë vozitur në taksi. I pari në automjet ka hyrë i pari dhe më pas i dyti në Kozle, kështu që filluan të merren vesh se si ta ndiznin audinë. Ata kanë zbritur në bulevardin “Partizanska”, nga ku kanë shkuar në këmbë drejt shtëpisë së ish-kryetarit, ku kanë kryer veprën. Flaka dogji edhe një tjetër, si dhe disa të tjera janë dëmtuar. Të dy janë në paraburgim 30-ditor dhe do të akuzohen për vepra të rënda kundër sigurisë publike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kryeministri Kurti: Javën e dytë të Dhjetorit mund të ndodhë takimi me Vuçiç

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është diskutuar mundësia që në…

Boksieri rus është në gjendje të rëndë pasi mbyti një ari që vrau paraprakisht mikun e tij

Një boksier rus është në “gjendje të rëndë” pasi u përlesh dhe…

Vdes një 34 vjeçar në Prishtinë, policia e cilëson vdekje të dyshimtë

Të premten rreth orës 04:00 të mëngjesit është raportuar në polici për…

Ukraina po bën gjithçka që të shpëtojë ushtarët e mbetur në Azovstal – rusët duan t’i marrin në pyetje 

Ukraina po “bënë gjithçka” që të shpëtojë luftëtarët e mbetur të ngujuar…

Gjendja e Janevës duket se është përmirësuar, mund të kthehet në Shutkë

Ish Prokurorja Speciale Katica Janeva është në gjendje më stabile dhe me…