Pjestarët e policisë të SPB-Tetovë, dje (11-korrik) rreth orës 10:00 në rrugën Shtipska në Tetovë, kanë privuar nga liria personat E.E.(36) dhe E.P.(37) nga Gostivari, pasi që gjatë kontrollit t kryer ndaj tij është gjetur dhe sekuestruar heroinë. Të dy janë ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit kundër tyre do të përgatiten parashtresat përkatëse. /TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Lajçak: Në takimet me Kurtin dhe Vuçiq diskutuam për hapat e ardhshëm të dialogut

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, gjatë ditës…

Arrestohet kryetari i KPM-së për marrje të ryshfetit

Kryetari i Komisionit të Pavarur për Media, Luan Latifi, është ndaluar nga…

Mediat ruse: Koronavirusin e hodhën britanikët

Pas shumë debatesh se kush e shpiku koronavirusin pasi prentendohet se është…

Helikopteri i KFOR-it patrullon mbi në Jarinë

Pas manovrave të sotme dhe të djeshme me helikopterë dhe aeroplanë ushtarak…

Ukraina thotë se i ka shkaktuar Rusisë viktima të konsiderueshme në Donbas

Ukraina thotë se ushtria e saj po u bën rezistencë të ashpër…