Policia e Shtetit të Shqipërisë, gjegjësisht shërbimet e Policisë Kufitare të PKK Morinë, kanë ndaluar për kontroll në vijën e dytë një automjet tip BMW, me drejtues A. M. dhe pasagjer N. K, që të dy shtetas të Kosovës.

Mirëpo, gjatë kontrollit të ushtruar në bagazhin e këtij automjeti, shërbimet e Policisë gjetën të fshehur një shtetase 17 vjeçe, banuese në Prishtinë, e cila dyshohet se po ndihmohej nga këta 2 shtetas për të kaluar kufirin në kundërshtim me ligjin.

“Nga verifikimet ka rezultuar se 17-vjeçarja kishte tentuar edhe më parë të hynte në vendin tonë, por për shkak të moshës, nuk ishte lejuar të hynte e pashoqëruar, sipas përcaktimeve ligjore në fuqi”, ka thënë Policia e Shtetit në njoftimin për media.

Për pasojë, specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve të DVP Kukës arrestuan në flagrancë shtetasit A. M. dhe N. K., të dy të moshës 23 vjeç dhe banues në Prishtinë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Vdes në moshën 37 vjeç nga koronavirusi diplomati britanik

Një diplomat britanik ka vdekur në Hungari, pasi është infektuar me koronavirus.…

24 vjet nga rënia e Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës

Sot janë bërë 24 vjet nga rënia e tre strategëve të Ushtrisë…

Scholz, Putinit: Tërhiqi trupat përpara se të fillojnë bisedimet e paqes

Kancelari gjerman Olaf Scholz i bëri thirrje të premten presidentit rus Vladimir…

“Situata në BeH është shqetësuese”: Ministri gjerman kërkon sanksione kundër Dodikut

Ministri i jashtëm gjerman Heiko Maas ka bërë thirrje për sanksione evropiane…