MPB njofton se janë arrestuar edhe pesë persona tjerë për shkak të hedhjes së sendeve të forta në objektin e Kuvendit.

“Janë arrestuar M.M (34) nga fshati Gluvo, D.P. (45) nga Shkupi, N.A. (63) dhe S.M. (65), dhe O.Ç. (38) nga Resnja për shkak të tentativës për çmontimit të rrethojës mbrojtëse para ndërtesës së Kuvendit”, njoftojnë nga MPB.

Nga atje shtojnë se pas plotësimit të dokumentacionit do të pasojnë parashtresat e duhura.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tesla zbret çmimet për disa modele të veturave

Prodhuesi i njohur i veturave elektrike, Tesla, i ka zbritur çmimet për…

Një i vdekur dhe dy oficerë policie u plagosën në Pensilvani

Një oficer policie u qëllua për vdekje dhe dy të tjerë u…

Pompeo viziton Maqedoninë

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo javën e ardhshme në…

Këshilli i Evropës mund të hartojë raport të ri për pretendimet e Dick Martyt

Asambleja e Këshillit të Evropës mund të vendosë që të përgatisë dhe…

OBSH: Virusi ende paraqet një rrezik të lartë deri në krijimin e vaksinës

Pjesë të botës kanë filluar të dalin nga pandemia e Covid-19 dhe…