Nëpunës policorë të SPB Tetovë dje i kanë privuar nga liria B.M. (31) dhe N.M. (42) nga Tetova, informojnë nga MPB dhe shtojnë se ata dyshohen se së bashku me SH.SH. (35), gjithashtu nga Tetova, i cili është arrestuar më datën 10.03.2022, kanë qenë të përfshirë në mashtrime të cilat janë kryer në rajonin e Tetovës dhe Gostivarit nga shtatori i vitit të kaluar deri në mars të këtij viti.

Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tyre do të parashtrohen kallëzime adekuate, njoftojnë nga MPB. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pesë të vdekur, përfshirë një oficer policie nga të shtënat në Karolinën e Veriut

Pesë persona – duke përfshirë një oficer policie jashtë detyrës – janë…

VIDEO / Nxënësit shqiptarëtë Vizbegut. 4.1km për në shkollë

Po e presin autobusin për t’i çuar në shkollë. Por, vend askush…

Specialja pritet të vendos për vazhdimin apo jo të paraburgimit për Salih Mustafën

Gjykata Speciale ka kërkuar dorëzimin e parashtresave lidhur me rishikimin e masës…

S’dihet ende forma e bashkëpunimit mes LVV dhe iniciativës së Osmanit

Ish-deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka thënë se pret…

Ndahet nga jeta Princi Philip, bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth

Duka i Edinburgut është ndarë nga jeta këtë të enjte në moshën…