Dje policia ka arrestuar dy persona për dyshimin se kanë kryer vjedhje gjatë orës policore në Shkup.

“Gjatë ditës së djeshme, rreth orës 16?20, policia nga Sektori për Punë të Brendshme, Shkup, në sheshin “ Filipi i Dytë i Maqedonisë” ka arrestuar një person, me iniciale P.N (41) pasi tek i njëjti gjatë kontrollës për ndalim të lëvizjes, janë gjetur mjete dhe gjësende për të cilat ekzistojnë dyshime se janë vjedhur.

Gjithashtu, dje në orën 09:30, policia nga SPB-Shkup, në zonën e Çairit, gjatë ndalimit të lëvizjes, ka arrestuar një person me iniciale E.E (21) nga Shkupi, pasi që gjatë kontrollit, janë gjetur gjësendet për të cilat ekziston dyshim se të njëjtat janë vjedhur.

Pas dokumentimit të çështjes, kundër të dyve do paraqiten parashtresat e duhura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…