Dje rreth orës 14 e 15 minuta, në rrugën e ,,Ilindenit” në Tetovë, pjestarët e policisë nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë, kanë privuar nga liria 39-vjeçarin B.L. nga Tetova dhe 44-vjeçarin T.P. nga Gostivari, për arsye se gjatë kontrollit të kryer te ata është gjetur heroinë, një peshore digjitale, dhe një tuxbë alumini me mbetje të heroinës.
Dy personat në fjalë, janë mbajtur në Stacionin policorë Tetovë dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit, do të përgaditet parashtresë adekuate./TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Njësia Speciale në veri, bastis shtëpinë e Ivan Ristiqit

Në mëngjesin e sotëm, njësia speciale e Policisë së Kosovës ka bastisur…

Pafytyrësia e politikanëve shqiptar edhe pas 17 viteve pa ligj për UÇK-në!

Beteja e lavdishme e UÇK-së 2001-shit në Haraçin, dhe pafytyrësia e politikanëve…

Shkolla “Penko”, alarm për dhunë nga nxënës problematikë, armë të ftohta në shkollë

Një grup prej shtatë nxënësish të klasës së nëntë që ndjekin mësimin…

Qeveria do të diskutojë për programet e punës, ndryshimet, plotësimet dhe propozim-vendimet ligjore

Qeveria e Republikës të Maqedonisë së Veriut sot do t’i mbajë seancat…

Tërmet në Resnjë

Tërmeti me madhësi 2.5 ballë është regjistruar sot me një epiqendër 4…