Policët e Departamentit për Çështje Kriminale në Kisella Vodë, pas marrjes së urdhëresës gjyqësore, kanë bastisur një shtëpi dhe objekte të tjera në disa lokacione në Shkup, për shkak të ekzistimit të dyshimit për kryerjen e veprës penale “vjedhje e rëndë”.

“Është kontrolluar në rrugën “Rilski Kongres” në shtëpinë e S.T. (67), dhe në rrugën “Aleksandar Bujunov” në dy shtëpi në pronësi të M.Z. (63). Gjatë kontrollit është gjetur një armë dhe pajisje të ndryshme për gërmimin e kriptovalutave (16 kreshta me 99 kartela grafike, 1 majner) me të cilat është vjedhur energjia elektrike, gjë që është konfirmuar edhe nga përfaqësues të EVN-së”, njoftojnë nga MPB.

Në konsultim me Prokurorin Publik, mjetet do të konfiskohen, ndërsa personat do të mbahen në paraburgim dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tyre do të bëhen parashtresat përkatëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zelensky u bën thirrje rusëve që të ‘ndalojnë’ Putinin

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u ka bërë thirrje qytetarëve rusë që…

Presidenti ukrainas: Po kërcënohemi me një luftë të madhe, 16 shkurtin do ta kemi ‘datën e unitetit’

Në një deklaratë të bërë para pak çastesh, presidenti i Ukrainës, Volodymyr…

Kovid 19 RMV/ Asnjë vikimë, 9 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer…

PTHP: Është bërë bastisje në hapësirat e Fakultetit Juridik “Justiniani i Parë” – Shkup

Prokuroria Publike Themelore për përndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit në…

Scholz rreth dërgimit të armëve në Ukrainë: Putini nuk na dha mundësi tjetër, ai vuri në rrezik paqen në Evropë

Duke sulmuar Ukrainën, Rusia ia ka mbyllur të gjitha rrugët vetës me…