Sot (13-mars) rreth orës 04:30, në rrugën “Vidoja Smilevski-Bato” në Tetovë, zyrtarë policorë të SPB Tetovë kanë privuar nga liria personat M.M. (19), B.K. (19) dhe S. I. (19), tre nga Tetova. Gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre në automjetin “Toyota Aigo” me targa të Tetovës, me të cilin ishin transportuar dhe drejtuar nga M.M., është gjetur marihuanë. Ata janë ndaluar në Stacionin Policor Tetovë për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit dhe do të përgatiten parashtresapërkatëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Filipçe: Ora policore mund të zgjatet edhe pas 20 prillit

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në pyetjen e gazetarëve në lidhje me…

Rekord pas rekordi: India regjistron mbi 126 mijë raste të reja me coronavirus

India sot raportoi 126.789 raste të reja të coronavirusit, rritja më e…

Akuza për kufijtë, Bumçi: Rama dhe Vuçiq, pjesëmarrës për ndarjen e Kosovës

Kryeministri shqiptar Edi Rama dhe presidenti serb Aleksandar Vuçiq ishin pjesëmarrës në…

GRUPI I KUMANOVËS, PENG I POLITIKËS SHQIPTARE !

GRUPI I KUMANOVËS,PENG I POLITIKËS SHQIPTARE ! Shkruan: prof.Besnik Kastrati Politikisht shqiptarët…

Inflacioni në Eurozonë arrin në 3 për qind, niveli më i lartë brenda një dekade

Inflacioni në Eurozonë ka arritur nivelin më të lartë brenda një dekade,…