Në dy kontrolle të cilat i ka zbatuar policia nëpër objekte hotelierike në Pollog, janë zbuluar më shumë femra të cilat kanë punuar si valltare dhe këngëtare.

Sipas MPB-së, në mëngjes në fshatin Çegran, në një objekt hotelierik, pronë e A.N. (49) nga Çegrani, gjatë aksionit policor, janë arrestuar 11 femra, prej të cilave shtatë nga Shqipëria, një nga Kosova dhe tre nga Maqedonia e Veriut. Ato janë arrestuar në stacionin policor Gostivar për procedurë të mëtejme.

Në aksionin e dytë në fshatin Zhelinë, Tetovë, në një objekt hotelierik pronë e J.F. (42) nëpunësit policorë kanë arrestuar tre shtetase shqiptare.

Gjatë fotodokumentimit të ngjarjes nga krim – tekniku nga SPB – Tetovë, personi SH.I (48) nga Zhelina, i cili ka qenë mysafir në objekt, e ka prishur rendin dhe qetësinë publike, për të cilin shkak edhe ai u arrestua.

Në procedurën e ngritur kundër të gjithë të arrestuarve, do të konfirmohet involvimi i tyre në tregtinë eventuale me njerëz dhe qëndrimit joligjor në vend. Pas përfundimit të procedurave, shtetaset e huaja do të dërgohen në sektorin për krim tejkufitar, migrime, të huaj dhe riatdhesim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…