Policia e Kosovës ka zhvilluar bastisje në lagjen “Gvozden” në Zveçan këtë të martë, ku ka gjetur dhe konfiskuar një sasi të armatimit.

Zëvendësdrejtori i policisë për veriun e Mitrovicës, Veton Elshani , ka konfirmuar për Telegrafin se janë konfiskuar disa armë automatike, granata dore dhe eksploziv.

“Hetimet rajonale të Mitrovicës së Veriut sot kanë ndërhyrë në Zveçan, lagja Gvozden dhe kanë zhvilluar bastisje. Gjatë kësaj kohe kemi hasur në disa armë automatike, fishekë, granata dore dhe eksploziv, të cilat janë konfiskuar”, ka thënë Elshani.

Ai tutje ka bërë të ditur se lidhur me rastin nuk ka të arrestuar, por janë disa të dyshuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zelensky: Ukraina nuk e jep asnjë pëllëmbë tokë, për të arritur paqen

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i ka kërkuar sërish Rusisë që të negociojë…

Rama: Konsultime me PD për Presidentin e ri

“Ilir Meta të shkarkohet, personazh grotesk që turpëron Shqipërinë” Edi Rama ka…

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, sërish pa marrëveshje

Ka përfunduar takimin mes kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe atij të…

Infektologu Ahmeti: Sa më shumë vonohemi me vaksinim, aq më shumë do krijohen variante të COVID-19

Infektologu Salih Ahmeti përmes një video-mesazhi të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë,…

Turqi, 3 vaksina në fazën e provave njerëzore

Zv/presidenti turk, Fuat Oktay, ka bërë të ditur se studimet e shtatë…