Arbër Zeka nga Gjakova iu bashkua Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në moshën 15 vjeçare.

Zeka në Ora Shtatë në Klan Kosova rrëfeu shumë qysh si fëmijë e kishte përjetuar luftën në vijë të fronit dhe se si kishte bërë punë në kuzhinën e ushtarëve vetëm që të arrinte t’ju bashkohej në luftë.

Ish-luftëtari që nga lufta mori edhe plagë mes lotësh kujtojë edhe bashkëluftëtarët që ka humbur gjatë luftës.

Më shumë rreth rrëfimit të Zekës mund të mësoni nga video mëposhtme:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

VIDEO / Momenti kur ministri i Brendshëm i Ukrainës shtrihet për tokë, për t’i shpëtuar predhës së forcave pro-ruse

Ministri i Brendshëm i Ukrainës, Denys Monastyrsky, për pak sa nuk e…

Sokoli, Hallaçi, Zeka, Fejzullahu: TASH ESHTE KOHA

Me një Fjalë të vetme, mburrje dhe krenari, me Komandantë Fadil Dunavi,…

Biden ngatërron presidentin e Malit të Zi me kryeministrin

Presidenti i SHBA-së Joe Biden ka uruar presidentin e Malit të Zi…

Sulmohet punonjësja në Spitalin e Kumanovës

Të enjten herët në mëngjes, një 38-vjeçar nga Kumanova ka sulmuar një…

Vdekja e Mbretëreshës Elizabeth, ngrihen zërat kundër monarkisë: Charles është fyerje për demokracinë

Vdekja e Mbretëreshës Elizabeth II, pas 70 vitesh në fron, u pasua…