Prokurorja e suspenduar Villma Ruskoska sot e komentoi dorëheqjen e drejtorit të Policisë Financiare Arafat Muaremi, përcjell TV21. Sipas saj, Muaremi ka bërë paradë me dorëheqjen e tij, pasi mandati i ka skaduar një ditë para se të njoftonte dorëheqjen.

“Çfarë dorëheqje ka bërë Muaremi, ka bërë paradë. Atij i ka përfunduar mandati më 15 gusht, ndërsa më 16 ka dhënë dorëheqje”, theksoi shkurt Ruskoska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gazetari Godwin: Gjeorgjia është bërë objektiv nga Rusia për luftën e informacionit dhe operacione klandestine

Nga pushtimi rus i Ukrainës, Gjeorgjia është bërë më shumë një objektiv…

Victoria Nuland zyrtarisht në pozitën e nën-sekretares së shtetit për çështje politike

Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka konfirmuar kandidaturën e diplomates…

Ushtria e Ukrainës thotë se ka rrëzuar 18 raketa lundrimi nga qielli gjatë sulmeve ruse në infrastrukturë

Ushtria ukrainase tha se shkatërroi disa raketa lundrimi ruse gjatë një sërë…

Tmerr në Berlin, vetura shtyp këmbësorët – një i vdekur dhe 30 të lënduar

Të paktën një person ka humbur jetën dhe 30 tjerë janë lënduar,…

Kenia: Ndryshimet klimatike po i vrasin elefantët

Ministria e Jetës së Egër dhe Turizmit në Kenia thotë se ndryshimi…