Dimitar Apasiev, deputet i partisë E Majta, e cila në zgjedhjet e fundit arriti të sigurojë dy ulëse në Kuvendin e RMV-së, ka folur për herë të parë para të zgjedhurve të tjerë të popullit.

Në fjalët e tij të para, ai tha se shpreson qe në kuvend do të ketë vetëm dy vite shoqërim.

Më tutje, Apasiev e quajti “Nikollçe”, ish-ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, dhe për këtë gjë mori vërejtje nga kryesuesi i kuvendit, Talat Xhaferi.

Kështu, pati dhe përplasje mes tij dhe Xhaferit, duke u shprehur se ka ndodhur vetëm një herë në histori që nga guerilja dikush të futet në qeveri.

Apasiev kërkoi heqjen e flamujve të BE-së dhe të NATO-së, sipas tij, që të mos vjen koha të vendoset edhe flamuri i SHBA-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…