Anulohet seanca e parë gjyqësore për sulmin ndaj sekretarit të klubit bullgar në Ohër, Hristijan Pendikov.  Avokati i Pendikovit tha se nuk i kishte të gjitha provat për të qenë në gjendje të përgatitej për mbrojtjen e klientit.  Në të njëjtën kohë, avokati i të akuzuarit të parë vlerësoi se çështja kishte marrë konotacion politik.

Avokati i Pendikovit, Stefan Kamishevski, tha se klienti i tij nuk mund të vinte sepse ishte në trajtim mjekësor.  Ai nuk mund të udhëtonte dhe kishte vështirësi në të folur.  Ai tha se nuk e di as adresën ku po qëndron Pendikov.

Seanca e radhës është caktuar për 5 prill.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“I quajtën terroristë dhe i lidhën për radiator”, rrëfimet e mjekut Salih Krasniqi për krimet e kryera nga forcat policore serbe gjatë luftës brenda QKUK-së

“Kur i kanë rënë shkelmë i është hap lukthi e në diagnozë…

Kjo është data e rinisjes së Champions League

UEFA është e vendosur që pavarësisht situatës, t’i qojë deri në fund…

Si u ‘fshinë’ Nikolai Patrushev dhe Sergei Shoigu nga rrethi i ngushtë i Vladimir Putinit?

Edhe pse prej muajsh ka pasur zëra për një tronditje në krye…

Dhurata Hoxha dhe të tjerët sot dalin para gjykatës për korrupsion

Sot është caktuar të mbahet shqyrtimi fillestar ndaj ish-ministres së Integrimeve Evropiane,…

Pentagoni: Kina nuk është në gjendje ta pushtojë Tajvanin

Kryetari i Shtabit të Përgjithshëm të Shteteve të Bashkuara, Mark Milley, thotë…