Është anuluar gjykimi për zjarrin në spitalin modular të Tetovës që pritej të mbahej sot për shkak të mungesës së një prej të pandehurve, përcjell TV21.

Sipas Gjykatës Themelore në Tetovë, gjykimi pritet të vazhdojë me 31 janar në orë 10:00.

Për zjarrin në spitalin modular, i cili ndodhi më 8 shtator 2021, ku 14 persona humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë u lëndua, të akuzuar janë drejtorët Florin Besimi dhe Artan Etemi, si dhe mjeku Boban Vuçeski, por edhe Spitali Klinik Tetovë, si person juridik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Aksioni policorë në Tabanoc, padi penale ndaj 12 personave

Më 26.12.2022 nga ana e Njësitit për shkatërrimin e krimit të organizuar,…

Rusët pretendojnë se kanë vrarë pesë ushtarë ukrainas që tentuan ta ngritin flamurin në Ishullin e Gjarprit

Ministria ruse e Mbrojtjes, pretendon se ka vrarë ushtarët ukrainas që tentuan…

Rusia paralajmëron Lituaninë në lidhje me kufizimet në Kaliningrad

Ministria e Jashtme ruse ka kërkuar një heqje të menjëhershme të kufizimeve…

Qeveria: Reciprocitetin dhe targat nuk i diskutojmë në Bruksel

Dy vendimet e Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin në dokumente dhe targat…

Vritet presidenti i Haitit

Presidenti i Haitit Jovenel Moise, është vrarë në një sulm në rezidencën…