Grupi i hakerëve Anonynous, i ka bërë një tjetër “befasi” presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Ky grup bëri të ditur se ka hakuar qindra email adresa të zyrtarëve të qeverisë serbe.

“Hej kukulla e Putinit, ku je? Akoma me qen”- është mesazhi i dërguar kreut të shtetit të Serbisë.

Konflikti mes dy palëve pati nisur disa ditë më parë kur hakerët i patën bërë thirrje Vuçiqit që t’i ndalojë aktivitetet e rrezikshme në Kosovë.

Anonymous e pati hakuar edhe faqen e ushtrisë serbe.

https://twitter.com/hashtag/OpSerbia?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Durrës: Arrestohet një serb i shpallur në kërkim për prodhim të narkotikëve

Është arrestuar në Durrës një serb i cili ishte shpallur në kërkim…

Politika të mbajë duart larg vetiung-ut në polici

Ministria e Brendshme tashmë ka filluar procedurën e  vetingut apo të verifikimit…

Dy viktima dhe 5 raste të reja me Covid-19, shërohen 95 pacientë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 249 teste,…

Barcelona ndalon pirjen e duhanit në plazhe

Autoritetet spanjolle duan që t’i bëjnë 10 plazhet e qytetit pa duhan…

Shtyrja e Ukrainës në një kompromis ‘të keq’ me Rusinë do të ishte ‘e neveritshme’, paralajmëron Boris Johnson

Kryeministri britanik Boris Johnson ka paralajmëruar kundër çdo përpjekjeje nga ana e…