Janë publikuar rezultatet e një anketë të zgjeruar që tregojnë rejtingun e partive në Maqedoni, shkruan nezavisen.mk. Sipas kësaj ankete, koalicioni LSDM-BESA ka rejting 20 për qind dhe për 4 për qind është para VMRO-DPMNE-së me 16 për qind, transmeton Gazeta Lajm.
Njëjtë si për Vmro-DPMNE, Anketa tregon rezultat jo të mirë edhe për BDI-në e Ali Ahmetit. Te partitë shqiptare udhëheq koalicioni ASH-AAA me 6.2 për qind, kurse BDI ka rejting 5.9 për qind.
Anketa është realizuar nga 30 maji deri më 6 qershor, përmes telefonit.
Te gjitha rezultatet e anketes se publikuar nga Nezavisen.mk, mund t’i lexoni ne kete LINK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…