Ushtria ukrainase thotë se një anije e madhe ruse është shkatërruar pranë qytetit portual jugor të Berdyansk.

Në një postimi në Facebook, marina e Ukrainës thotë se një anije e madhe zbarkuese – “Orsk” – u godit dhe u dogj në Detin Azov mëngjesin e sotëm, raporton BBC.

“Anija e madhe zbarkuese Orsk e Flotës së Detit të Zi të pushtuesve është shkatërruar në portin e Berdyansk të kapur nga Rusia”, thuhet në postim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti: Afganëve u thamë se janë të sigurt, është nder që i strehuam në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka uruar mirëseardhje refugjatëve të parë…

Vazhdon gjyqi i Floyd/ Eksperti pranon: Humbi jetën nga mungesa e oksigjenit

Mjeku që dëshmoi në gjyqin kundër policit Derek Shovin, në Mineapolis të…

Gërvalla: Diaspora shqiptare urë lidhëse ndërmjet Kosovës dhe Zvirës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka pritur sot…

Ministri ukrainas i Mbrojtjes thotë se forcat ruse kanë vrarë më shumë civilë sesa ushtarë ukrainasë

Forcat ruse kanë vrarë më shumë civilë ukrainasë sesa ushtarë në dy…

Arsovska kryeson kundër Shilegovit me 7.800 vota

Në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale në Bashkinë e Shkupit shkojnë…