Revansh pas finales së humbur në Europianin e fundit

Anglia e nisi me fitore fazën kualifikuese të Euro 2024, duke triumfuar 2 – 1 ndaj Italisë të enjten në Napoli. Një hakmarrje e anglezëve pas finales së Europianit të humbur në 2021 në Londër pikërisht ndaj Italianëve.

Anglia shënoi 2 herë në pjesën e parë dhe pavarësisht përpjekjeve Italia realizoi vetëm 1 gol i pamjaftueshëm për të kthyer rezultatin.

Cristiano Ronaldo shënoi 2 gola në ndeshjen e tij të 197 me Portugalinë, një rekord për një futbollist me ekipet përfaqësuese. Portugezët mundën 4 – 0 Lihtenshtejnin. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Përcaktohen finalistët europianë, Roma përballet me Feynoord në Tiranë

Roma – Feynoord do të jetë finalja e Conference League që do…

Ofertë qindra milionëshe nga Arabia Saudite, Benzema merr vendimin për të ardhmen e tij

Karim Benzema do të mbetet edhe për një kohë pjesë e Real…

Distria Krasniqi shpallet Kampione e Evropës në xhudo

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, është shpallur Kampione e Evropës në kategorinë -48…

Zvicra e shqiptarëve bën mrekullinë, Mbappe nxjerr jashtë Francën

Pas nje ndeshje spektakolare te mbyllur 3 me 3 ne ndeshjen e…

2 kampionë Ballkani për Shqipërinë në boks

Sportistët shqiptarë marrin 5 medalje në këtë aktivitet Dy kampionë dhe 3…