Nuk kemi ndarje të qartë mes atij që duhet ta ndjek krimin dhe atij që duhet të jetë partner me krimin. Për fat të keq, tek ne ai që duhet ta ndjek krimin, është partner me krimin, këtë e tha mes tjerash në komentin e tij për vrasjen e dyfishtë në Shkup, kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Micksoki thotë se Maqedonia është vend i krimit.

“Kur gjysma e anëtarëve të karteleve të Ballkanit me drogë kanë pasaportë maqedonase, që i janë dhënë këtu, atëherë është normale që krimi të ketë shtet të vetin. Për fat të keq, kjo është Maqedonia jonë. 300 metra nga qendra e Shkupit, të ndodhë një vrasje e tillë, precize. Njerëz me pushka automatike të shëtiten, dhe jo një por 4, e përsëris, 300 metra larg nga qendra e kryeqytetit edhe në kinematografitë më të këqija nuk mund ta shihni, por ja për fat të keq, shumë dëshmitarë atë ditë, në atë lokal apo në rrethinë kanë parë se si realizohet ekzekutim brutal i njerëzve, 300 metra larg qendrës së kryeqytetit, në Shkup”, tha mes tjerash Mickoski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Personi që sulmoi burrin e Nancy Pelosit hyri me çekiç në shtëpi dhe bërtiti “ku është Nancy?”

Një person që sulmoi bashkëshortin e kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të…

Arrestohet një serb për krime lufte në Kosovë

Një serb është arrestuar për krime lufte të kryera ndaj popullatës civile…

​Kamberi: Na duhen edhe 300 vota për të fituar një mandat në Kuvendin e Serbisë

Shaimp Kamberi tha se ende ka mbetur dhe 1% e votave që…

SHBA do të njoftojë blerjen e sistemit të mbrojtjes raketore tokë-ajër me rreze të mesme dhe të gjatë për Ukrainën

SHBA planifikon të njoftojë që këtë javë se ka blerë një sistem…

H. Sulejman ef. Rexhepi për situatën aktuale në BFI akuzon pushtetin dhe BDI-në

Për herë të parë, që kur u shkarkua në mënyrë jokushtetutare nga…