Gjykata Themelore Penale në Tetovë ka dënuar me  1 vjet e 3 muaj burg  anesteziologun Valton Dervishi i cili publikoi muaj me parë video live në Tik Tok nga Reparti i gjinekologjisë në Tetovë. Ai  sot ka pranuar fajin para gjykatësit në Gjykatën e Tetovës.

Mjeku Valton Dervishi  është akuzuar për dy vepra penale, inçizim të pa autorizuar dhe punë të pandërgjegjshme gjatë orarit të punës, të dënueshme sipas Kodit Penal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Hapet për herë të parë korridori humanitar në Severdonetsk

Një korridor humanitar është hapur, në tentim për të nxjerr civilët nga…

Kreu i NATO-s: Nuk do të lejojmë të na shantazhojë Rusia

Jens Stoltenberg referoi në kuadër të aktivitetit organizuar në Forumin e Berlinit…

Franca, Turqia dhe Greqia do të evakuojnë civilët e mbetur në Mariupol

Zyrtarë nga Turqia, Franca dhe Greqia kanë njoftuar se do të organizojnë…

Pas kualifikimit në Botëror, futbollistët serbë veshin fanella me mbishkrime nacionaliste dhe Kosovën e bëjnë Serbi

Pas kualifikimit në Botëror, futbollistët serbë festojnë me mesazhe politiko-nacionaliste Përfaqësuesja e…

LIBRI SHQIP NGA SHQIPËRIA DHE KOSOVA NUK MUND TË FUTET NË MAQEDONI. PO AI NGA SERBIA E BULLGARIA?

Shkrimtarit shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Shkëlzen Halimi, mbrëmë paska përjetuar urrejtjen…