Zëdhënësi i Pentagonit ka mohuar përfshirjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në sulmin e pretenduar nga Kremlini ndaj presidentit rus Vladimir Putin.

John Birby ka thënën se Rusia është duke gënjyer për këtë çështje, raporton CNN.

“Do t’u them juve se Dmitry Peskov është duke gënjyer. Mendoj,se është e qartë që është një pretendim qesharak. Shtetet e Bashkuara nuk kanë asgjë të bëjnë me këtë”, ka vazhduar Birby.

“Nuk nuk e dimë as se si ka ndodhur. Por ju garantoj se Shtetet e Bashkuara nuk kannë kurrfarë roli në çkadoqoftë”.

Shtëpia e Bardhë ende nuk ka asnjë indikacion se kush mund të ketë pas sulmit me dronë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Qeveria miraton dy vendime dhe një nismë

Qeveria ka mbajtur mbledhje elektronike, e 88-ta me radhë, në të cilën…

Sot 26 viktima dhe 722 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në në 24 orët e fundit janë…

Gjilani aktivizon shtabin e emergjencave, Haziri apel qytetarëve: Gjatë reshjeve mos dilni në rrugë me makina

Pas reshjeve të mëdha të shiut në ditën e djeshme në Komunën…

Zviceranët blejnë aeroplanë të rinj luftarak, do të shpenzojnë 6 miliardë franga – bëhet fjalë për F35-A Lightning II

Aeroplanët luftarakë të gjeneratës së pestë të kompanisë amerikane Lockheed Martin, F35-A…

ASh kërkon përgjegjësi për vdekjen e Qerimit: Të konfirmohet pafajësia e të akuzuarve në rastin “Alfa”

Nga Aleanca për Shqiptarët kërkojnë hetim mbi rrethanat e vdekjes së Rexhaië…