Ambasadorja e Gjermanisë në Serbi, Anke Konrad, deklaroi se rastet e Ukrainës dhe Kosovës janë “dy situata fillestare krejtësisht të ndryshme”.

Kësisoj, ajo i është përgjigjur pyetjes se si e ka kuptuar deklaratën e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, se shumë vende që i referohen Kartës së OKB-së në rastin e Ukrainës, ajo është shkelur në rastin e Serbisë, shkruan Kosovonline.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gjermania refuzon thirrjet për të dërguar ushtri në Afganistan

Ministrja e mbrojtjes në Gjermani, Annegret Kramp-Karrenbauer, ka hedhur poshtë thirrjet që…

Këshilli KMK/ Skandaloze: Shaqir Fetai vazhdon me kokëboshësi

Shaqir Fetai e paska vizituar Myftininë e Gostivarit dhe sipas tij, qenka…

Gjermania i dërgon Ukrainës armën e saj më të fuqishme

Stërvitja e ushtarëve ukrainas sa i përket përdorimit të topave gjermanë, do…

Sela: Pushteti mban në burg Feta Alimin ndërsa propozon faljen e”Ninxha-s”

Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela, ka lëshuar akuza të rënda në adresë…

Policia e Kosovës shton kontrollet

Policia e Kosovës po vazhdon zbatimin e masave anti-COVID. Me qëllim të…