Ambasadorja amerikane në NATO Julianne Smith ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk e kanë në tavolinë idenë që të vendoset një zonë jo fluturese mbi Ukrainë.

Ajo tha se SHBA-të e kanë një qëllim të madh që lufta të ndalet dhe ta bëjnë Rusinë që ta lëshojë Ukrainën.

Diplomatja amerikane në një telekonferencë me gazetarë edhe një herë ka potencuar se Uashingtoni i mbetet besnik artikullit V të NATO-s se sulmi ndaj njërit anëtar është sulmi ndaj të gjithëve.

“Amerika do ta mbrojë çdo pëllëmbë të territorit të NATO-s”, tha Smith.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shpërthen Salvini: Nëse Kjo Është BE-Ja, Është Një M*T! Italia Do Dalë Nga Unioni

“Çmenduri. Europës iu dashkan edhe 15 ditë të tjera për të vendosur…

A do të shtyhet futbolli deri në vitin 2021? Reagon UEFA

Zërat se OBSH ka urdhëruar të ndalohet futbolli deri vitin tjetër janë…

SHBA, Komisioni i Etikës nis hetimet ndaj republikanit Matt Gaetz

Komisioni i Etikës i Dhomës së Përfaqësuesve, i cili kontrollohet nga demokratët…

Ziadin Sela: Deputeti është zgjedhur për të përfaqësuar qytetarin me prezencë fizike sepse kështu e parasheh Kushtetuta

Ziadin Sela: Deputeti është zgjedhur për të përfaqësuar qytetarin me prezencë fizike…

Facebook ka dështuar me monedhën dixhitale

Presidenti i Zvicrës, Ueli Maurer, ka thënë se monedha dixhitale – Libra…