Ambasador i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, është shprehur i shqetësuar mbi raportimet për plan-atentatet ndaj liderëve të PDK-së dhe LDK-së.

Në një reagim të tij ai thotë se këto kërcënime, do të hetohen.

”Lajmet për kërcënimet ndaj liderëve politikë janë një çështje shqetësuese. Jam i bindur se do të hetohen. Mbështetje e plotë për Kosovën dhe demokracinë e saj të lulëzuar”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Të pagjeturit, Kurti: Serbia të tregojë vendndodhjen e varrezave të tjera

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka kërkuar edhe një herë që Beogradi…

Luftë me policinë në SHBA/ Dy oficerë të vrarë, një i plagosur, sulmuesi reziston nga shtëpia

Dy oficerë policie janë vrarë dhe një tjetër është plagosur deri tani…

Palmer: SHBA-ja mbështet RMV-në në NATO dhe BE, Marrëveshja e Prespës çelës i stabilitetit në rajon

Me kryeministrin biseduam për situatën në vend dhe rajon, si dhe për…

Pse tre autobusët e tjerë nuk janë ndalur? A kishte kontrabandë të derivatit të lirë turk për në Shkup?

Fakti që po e huton gjithë opinionin është ajo që aq shpejtë…

Aleati i Putinit thotë se Londra do të bombardohet e para në rast se nis Lufta e Tretë Botërore

Një aleat i ngushtë i presidentit rus, Vladimir Putin ka paralajmëruar se…