Ambasadori i Francës në Maqedoninë e Veriut, Siril Bomgartner dhe ambasadorja e Gjermanisë, Anke Hollshtajn në paraqitjen e tyre sot në Manastir refuzuan të komentojnë në lidhje me gjendjen aktuale politike në vend, përcjell TV21.

“Nuk dua të hyj në komente të përgjithshme për situatën në vend dhe veçanërisht për situatën politike. Sot në Manastir shënojmë pajtimin dhe afrimin mes Francës dhe Gjermanisë”, u përgjigj ambasadori francez Bomgartner.

Reagim të njëjtë kishte edhe ambasadorja gjermane Hollshtajn.

Të dy përfaqësuesit diplomatik sot janë pritur nga kryetari i sapozgjedhur i Komunës së Manastirit, Toni Konjanovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Momente dramatike: Policia thyen xhamin e “Audi”-t luksoz dhe nxjerr zvarrë shoferin

Një skenë tipike për filma është regjistruar në Britani. Pamjet e publikuara…

Politikani rus kërkon pushtimin e Ukrainës

Vladimir Zhirinovsky: Nëse do të isha President, do ta bombardoja Ukrainën Deputeti…

10 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

10 raste janë regjistruar me COVID-19 në 24 orët e fundit në…

Pendarovski: Vendimi i Brukselit ishte goditje për të gjithë

Në të vërtetë ishte një goditje për të gjithë, jo vetëm për…