Ambasada e Italisë në Prishtinë, ka uruar arritjen e marrëveshjes në mes të Kosovës dhe Serbisë për letërnjoftimet.

Ambasada italiane, përmes një postimi në twitter, e ka quajtur fitore për diplomacinë dhe lirinë e lëvizjes.

“Një fitore për diplomacinë dhe për lirinë e lëvizjes së qytetarëve. Le të vazhdojmë të punojmë për energjinë, targat e makinave, personat e zhdukur, e të tjera”, ka shkruar ambasada në twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Japonia i jep fund gjendjes së jashtëzakonshme

Qeveria japoneze ka njoftuar të martën se këtë javë do t’i japë…

OKB: Një milion refugjatë janë larguar nga Ukraina brenda një jave

Një milion refugjatë janë larguar nga Ukraina që nga fillimi i pushtimit…

Gazetari Bozhinovski: Ka edhe një të vrarë plus tek rasti “Monstra”

Gazetari Zoran Bozhinovski në faqen e tij në Facebook ka shkruar se…

Bundestagu voton për dërgimin e armëve të rënda në Ukrainë

Kancelari gjerman Olaf Scholz është kritikuar ashpër për mungesën e tij në…

Aleksei Navalny u helmua/ Spitali gjerman: Është jashtë rrezikut për jetën

Lideri i opozitës ruse Aleksei Navalny është helmuar. Spitali ku avokati 44-vjeçar…