Deputeti nga radhët e Alternativës, Skender Rexhepi- Zejdi, ka njoftuar organet e Parlamentit se nga sot e tutje do veproj si deputet i pavarur.

Rexhepi deri më tani ishte pjese e subjektit politik Alternativa, e cila drejtohet nga Afrim Gashi, njofton agjencia e lajmeve INA.

Partia Alternativa nga sot do të ketë vetëm tre deputetë.

Kujtojmë se kjo parti kohë më parë ishte në koalicion me Aleancën për Shqiptarët, që numëronte 12 deputetë. (INA)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

India, vatra më e nxehtë globale e Covid-19

Vaksina ruse, efekte të lehta anësore tek 14% e të testuarve India…

Apasiev:Unë isha i 58 listë të nënshkrimeve Rexhepi gënjen

Rrëmbimi i kopukut Kastriotit GËNJEN qorrazi se nuk e dinte se në…

Joshua zbulon se çfarë i pëshpëriti në vesh Ruizit në ring

Anthony Joshua ka treguar se i kishte thënë Andy Ruizit të mos…

Ambasada amerikane u bën thirrje qytetarëve të Kosovës: Vaksinohuni!

Ambasada amerikane në Prishtinë sërish u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës…

Mehaj: Paqja, siguria, stabiliteti dhe prosperiteti i përgjithshëm i vendit janë detyrim i yni

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se ndjehet i nderuar që…