Lideri i opozitës ruse Aleksei Navalny është helmuar. Spitali ku avokati 44-vjeçar po kurohet prej disa ditësh, ka konfirmuar me anë të një deklarate për shtyp, se pas analizave, gjetjet klinike kanë gjetur praninë e një lloji helmi në trupin e tij.

Mjekët kanë gjurmuar praninë e një substance të familjes së ilaceve që përdoren për trajtimin e sëmundjeve të sistemit nervor, por lloji që është përdorur për helmimin e Navalnyt nuk është specifikuar ende.

Mjeket sqarojne se Navalny është ende në njësinë e kujdesit intensiv dhe është në koma artificiale, por jashtë rrezikut për jetën.

Mundesine e helmimit e bene te ditur me heret edhe zyrtarë te qeverise gjermane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…