Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është shfaqur pas një kohe relativisht të gjatë, duke prezantuar “Qeverisjen Alternative”.

Sipas tij me këtë po synojnë që tu japin zgjidhje çështjeve në dy drejtime; si të tejkalohet situata ekonomike dhe shëndetësore me pandeminë dhe si të krijohet mbështetje ekonomike dhe përkujdesje shëndetësore për qytetarët.

“Qeverisja Alternative ka pesë shtylla: Ekonomia dhe Financat; 2. Drejtësia dhe Siguria; 3. Shëndetësia, Mirëqenia Sociale dhe Sport; 4. Arsimi, Kultura dhe Rinia; dhe, 5. Politika e jashtme, Integrimi Evropian dhe Mërgata”.

Sipas Kurtit Qeveria aktuale nuk ka plan për t’i zgjidhur problemet themelore, ndaj po iniciojnë “Qeverisjen Alternative” që me të ardhur në pushtet ta zbatojnë atë.

“Kosova nuk ka qenë në gjendje më të rëndë paslufte. Qindra po infektohen e dhjetëra po vdesin çdo ditë. Kosova është bërë Bergamoja e Ballkanit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…