Mëngjesin e sotëm në adresat elektronike të 14 shkollave në Shkup është dërguar kërcënim për vendosje të mjeteve eksplozive, njofton MPB.

“Menjëherë pas marrjes së denoncimeve, nga punonjësit e policisë janë marrë masat për evakuimin e sigurt të objekteve dhe po kryhen kontrollet antiterror dhe po merren masa për zbardhjen e rasteve”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Habit Moska, 21 ushtarë nga Maqedonia janë vrarë në Ukrainë

Njëzet e një mercenarë nga Maqedonia janë vrarë nga fillimi i “operacionit…

800 persona dalin nga karantina shtetërore

Sipas të dhënave të publikuara, vetëm 23% e të infektuarve me COVID…

Geer: Më pak përdorim të flamurit evropian në Kuvend, të shkurtohet debati

Ambasadori i BE-së në Maqedoninë e Veriut, David Geer, ka deklaruar se…

Kurti reagon pasi SHBA-ja goditi kokat e krimit dhe kontrabandës në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përshëndetur vendimin e Shteteve të Bashkuara…

Roth: Shumë njerëz janë larguar nga vendi juaj, do të isha i lumtur nëse do të ktheheshin

“Mesazhi im është fare i qartë: askush nuk mund të të përshkruajë…