Sot në mëngjes alarme për bomba kanë arritur në më shumë institucione, qendra tregtare, objekte sportive, hotele dhe në Presidencë.

“Gjatë ditës së sotme është denoncuar se përmes adresave elektronike është dërguar kërcënim për vendosjen e mjeteve shpërthyese në: Muzeun e Qytetit të Shkupit, Muzeut Arkeologjik, Shtëpisë Muze të Nënë Terezës, Qendrës Tregtare, Ist Gejt, Q.T. Biser, Vila Vodno, Hotel Meriot, Hotel Aleksandar Palas, Qendra Sportive Boris Trajkovski, Stacioni Hekurudhor-Shkup, FFM…Menjëherë pas denoncimit zyrtarët policorë kanë ndërmarr të gjitha veprimet e nevojshme dhe në rrjedh janë kontrollet antiterroriste”, thuhet mes tjerash në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Maqedonia e Veriut do të harxhojë 3 milionë euro për blerjen e hapësirave për misionin në selinë e NATO-s në Bruksel

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e fundit e obligoi Ministrinë…

Ukrainë/ Rusia e acaruar, po dështojnë sabotatorët (Fotot)

Plani rus për pushtimin e Ukrainës përmban futjen në veprim të atyre…

Kurti: Kosova dhe Shqipëria janë dy vende “si një lis me dy degë”

Kryeministri Albin Kurti ka thënë që përkundër që sot po mbahet mbledhja…

Blinken e merr Ned Price direkt në staf, tërhiqet si zëdhënës i DASH-it

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, Ned Price, po tërhiqet nga…

OSBE thotë se Republika Serbe rrezikon paqen e stabilitetin në Bosnjë dhe rajon

Kryetarja e OSBE-së, ministrja e Jashtme suedeze Ann Linde dhe sekretarja e…