Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së sotme alarme për bomba kanë raportuar disa shkolla fillore dhe të mesme të Shkupit. Nxënësit janë evakuuar dhe në rrjedhë janë kontrollet antiterroriste.

“Sot deri në ora 13:00 në SPB-Shkup është denoncuar se në adresat elektronike të 18 shkollave fillore dhe të mesme në Shkup, është drejtuar kërcënim për vendosje të mjeteve shpërthyese. Menjëherë pas denoncimit, zyrtarët policorë kanë ndërmarr masa për evakuim të sigurt të nxënësve dhe në rrjedh janë kontrollet anti-terroriste dhe po ndërmerren të gjitha masat për zbardhjen e rastit”, thuhet në njoftimin e SPB-Shkup.

Alarme për bomba kishte edhe gjatë ditës së djeshme, megjithatë pas kontrolleve të kryera MPB-ja njoftoi se bëhet fjalë për alarme të rrejshme. /Alsat.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sondazhi i Median: Shumica e çekëve e perceptojnë Rusinë si kërcënim për sigurinë e vendit

Shumica e qytetarëve çekë e perceptojnë Rusinë si një kërcënim për sigurinë…

Tre të arrestuar për sulmin fizik ndaj kryetarit të Haraçinës

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se janë arrestuar tre persona pas…

Tetova shpall Rifat Jasharin “Qytetar Nderi”

Komuna e Tetovës, ka shpallur dy ditë më parë “Qytetar Nderi” Rifat…

Kuleba takohet me Blinkenin, bisedojnë për ndihmën e re amerikane

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, u takua me sekretarin amerikan…

Flet mjeku kujdestar që pranoi viktimat në spital: I plagosuri i solli vetë dy personat pa shenja jete

Për vrasjen e dyfishtë në qytetin e Pejës ka folur edhe mjeku…