Drejtuesit e Al Ittihad nuk po heqin dorë nga Mohamed Salah. CBS Sport raporton se ata janë të gatshëm t`i ofrojnë Liverpool-it 150 milionë euro (162 milionë dollarë) për shërbimet e yllit të Egjiptit.

Drejtuesit dhe menaxheri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, kanë mohuar vazhdimisht se planifikojnë të shesin sulmuesin egjiptian.

“Mo Salah është një lojtar i Liverpool-it dhe është thelbësor për gjithçka që bëjmë”, tha trajneri Jurgen Klopp të premten, duke vijuar: “Nëse do të kishte ndonjë ofertë, përgjigja do të ishte jo. Filozofia ime e jetës është se mendoj për një problem kur ai më paraqitet, kurse tani për tani nuk ka absolutisht asgjë”.

Burime pranë negociatave thonë se Al Ittihad do t’i paguajë Liverpool-it dëmshpërblim të garantuar prej 108 milionë dollarësh, derisa klubi anglez mund të marrë 54 milionë dollarë të tjera bonuse.

Salah (31-vjeçar) mbërriti në Liverpool në vitin 2017 nga Roma. Ai luajti 307 ndeshje për klubin anglez dhe shënoi 187 vite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Inteligjenca britanike: Moska po ka në diçka në trup në trupat ushtarake në trup

Moska është detyruar të “zhvendosë nyjet e furnizimit” më në jug dhe…

Fotografi amerikan, Ron Haviv që dokumentoi krimet e Serbisë në Ballkan viziton Kosovën

Fotografi amerikan, Ron Haviv i cili ka dokumentuar krimet e Serbisë në…

Javën e ardhshme takohen në Moskë presidenti kinez me Putinin

Presidenti i Kinës, Xi Jinping do të udhëtojë në Moskë javën e…

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë i dërgon një letër të hapur Presidentit të SHBA Joe Biden

Presidentit të SHBA SH.T. Z. Joseph R. BidenShtëpia e BardhëWashington, DC 20500…

LVV: Kryeministri i paligjshëm shkoi për njohje reciproke, e u kthye me shumë dëme për Republikën

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë sot se kryeministri, Avdullah Hoti, siç e quajnë…