47 zyrtarë policorë janë arrestuar gjatë operacionit “Pika” në Gjakovë e Prizren.

Të arrestuarit janë duke u dërguar në Prishtinë, saktësisht në Inspektoratin Policor.

Operacionit të sotshëm i ka paraprirë një hetim rreth njëvjeçar me dyshimin për përfshirje në aktivitete të kundërligjshme të një numri të zyrtarëve policorë lidhur me veprat penale “marrje e ryshfetit” dhe “keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”.

Ky operacion i IPK-së i koduar me emrin “Pika” është duke u përkrahur edhe nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, Dogana e Kosovës dhe Policia e Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Protesta kundër masave në Itali/ Tubime edhe në Bosnje, kërkohet dorëheqja e qeverisë

Mijëra qytetarë kanë dalë sërish në rrugë për të shprehur pakenaqësinë e…

Han: Tetori vendimtar për Maqedoninë e Veriut

Jeni afër që të bëni hapin e madh në tetor, eurokomesari Han…

Kosova pjesë e stërvitjeve të NATO-s

Kosova do të jetë pjesë e 26 shteteve në njërin prej ushtrimeve…

Paloka: Në vend të betejës me Edi Ramën, zyrat e selisë së PD-së dhanë luftën mes njëri-tjetrit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka çeli Kuvendin Kombëtar të…

Përfundon intervistimin gjashtë orësh nga Specialja, Thaçi: Vazhdojmë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përfunduar intervistimin në Gjykatën Speciale në…