Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski përmes profilit të tij në Facebook ka njoftuar se mëngjesin e sotëm ka pasur aksion policor kundër armëve dhe drogës në disa vende në Haraçinë nga ku janë arrestuar tetë persona.

“Pas disa muajsh hetime, tetë persona u arrestuan në Haraçinë, duke përfshirë një pjesëtarë të policisë dhe një person nga Shën Nikolla”, shkruan Spasovski.

Gjatë ditës priten më shumë informacione në lidhje me aksion.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Policia gjermane flet për tragjedinë në familjen shqiptare ku u vranë dy fëmijë

Një rast tragjik ka ndodhur në orët e vona të së dielës…

Zelensky për mediat ruse: Ukraina e gatshme të pranojë statusin neutral për paqen

Duke folur me një grup gazetarësh rusë përmes një video-lidhjeje, Volodymyr Zelensky…

Mbyllet Parku Kombëtar i Belgjikës – kërkohet një ushtar që besohet se është i armatosur rëndë

Autoritetet e Belgjikës e kanë mbyllur një park kombëtar pranë kufirit me…

Drashkoviq: Serbia duhet të distancohet nga Putini, përndryshe do të jetë Siria ballkanike

Kryetari i Lëvizjes Serbe të Ripërtëritjes (SPO), Vuk Drashkoviq i tha “H1”…