Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski përmes profilit të tij në Facebook ka njoftuar se mëngjesin e sotëm ka pasur aksion policor kundër armëve dhe drogës në disa vende në Haraçinë nga ku janë arrestuar tetë persona.

“Pas disa muajsh hetime, tetë persona u arrestuan në Haraçinë, duke përfshirë një pjesëtarë të policisë dhe një person nga Shën Nikolla”, shkruan Spasovski.

Gjatë ditës priten më shumë informacione në lidhje me aksion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…