Në orët e hershme të mëngjesit në Kumanovë gjatë një aksioni policor janë arrestuar 3 persona. Bëhet fjalë për tre të rinj, të lidhur me terrorizmin. Sipas të dhënave të para, personat kane qenë më parë në burgjet e Sirisë. Alsat mëson se nga operacionet e bastisjes, tek të tre personat janë gjetur armatime. Po ashtu, bastisje edhe në një lokacion në Shkup, te një person që besohet se mbante lidhje me grupin më fjalë.

Informata më të hollësishme priten gjatë ditës./Alsat/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…