Policia e Kosovës në veri të Mitrovicës dhe në Shtërpcë është duke e zhvilluar një aksion që nga mëngjesi. Aksioni po bëhet kundër kontrabandës.

Nga Policia e Kosovës për KosovaPress e kanë konfirmuar se policia kufitare është duke zhvilluar një operacion në disa lokacione, por që nuk kanë dhënë detaje të tjera rreth rastit.

“Mund të konfirmojmë se Policia Kufitare është duke zhvilluar një operacion në disa lokacione. Për informata tjera do të njoftoheni me kohë pas operacionit”, thuhet në përgjigjen e policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Serbia të tërheq forcat e armatosura të dërguara pranë kufirit të Kosovës

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë, ka…

USAID 37 milionë USD për 25 shtetet e prekura nga COVID-19

Agjensia e Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID) do të japë…

Kurti: Nuk bëjmë dialog me Serbinë pa diskutuar në Kuvend dhe me partitë politike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do të ketë…

“Argatët shqipfolës të djallit”

Argatët nuk kan hallin e rënjës dhe asgjësimit të popullsisë shqiptare në…

Vdes një 34 vjeçar në Prishtinë, policia e cilëson vdekje të dyshimtë

Të premten rreth orës 04:00 të mëngjesit është raportuar në polici për…