Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në mesnatë policia e rajonit të Shkupit ka kryer kontrolle në disa lokale, ku janë gjeur substanca narkotike. Si rrjedhojë janë arrestuar 12 persona.

“Përkatësisht, tek M. J. (24) nga Prilepi, A.S. (23) nga Shkupi, S.L. (48) nga Shkupi, K.T. (24) nga Velesi, B.S. (25) nga Shkupi, P. R. (23) nga Shkupi, T.V. (24) nga Shkupi dhe S.J. (33) nga Shkupi, është gjetur lëndë pluhuri e bardhë, ndërsa tek M.K. (26) nga Shkupi, N.N. (22) nga Manastiri, A.B. (26) nga Shkupi dhe A.B. (25) nga Shkupi është gjetur marihuanë”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Navalny e quan Putinin një “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti…

Prokuroria kërkon paraburgim për dy zyrtarët e Agjencisë Qendrore të Prokurimit

Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton opinionin publik se prokurorët nga Departamenti i…

Shpërthen zjarr në autostadën Shkup-Kumanovë, afër rafinerisë

Një vatër e re zjarri ka shpërthyer para pak minutash në rrugën…

Pacientët e sëmurë me astmë, duhet të izolohen deri në 12 javë, sepse janë më të rrezikuar nga koronavirusi

Media britanike “Daily Mail”, raporton se personat e sëmurë me astmë në…

Para takimit Biden – Putin, NATO me “prova gjenerale” në Atlantik

Anija luftarake britanike HMS Queen Elizabeth ka udhëhequr një flotë prej 19…