Ministria e Brendshme në Maqedoninë e Veriut nga orët e para të mëngjesit ka zhvilluar një operacion të gjerë në disa qytete.

Sipas raportimeve të disa portaleve, kontrollet po kryhen në mbi 20 lokacione dhe janë arrestuar më shumë kriminelë.

Siç mësohet, objektivi i policisë është një grup i organizuar kriminal për kontrabandën e objekteve dhe gjësendeve me vlera kulturore. Nga MPB konfirmojnë vetëm se një aksion policor është duke u zhvilluar dhe detajet do të bëhen të ditura pas përfundimit të tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gjukanoviq: Ballkani Perëndimor është ende një nga zonat e interesit të Rusisë

Ballkani Perëndimor është një nga fushat e interesit të Rusisë, e cila…

Shpërndahet Parlamenti i Bullgarisë

Presidenti bullgar Rumen Radev dekretoi të hënën shpërndarjen e Asamblesë Kombëtare të…

Një herë tradhëtarë përjetë tradhëtarë

Kah fundi i Konferencës ndërkombëtare islame, organizuar nga Këshilli Botëror i Bashkësive…

Hoti: Provokimet e Vuçiç nuk janë në dobi të normalizimit të marrëveshjes

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se deklarimet e presidentit të Serbisë,…