Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky është përfshirë në një aksident automobilistik në Kiev.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i tij, Sergii Nykyforov, i cili tha se automjeti presidencial u përplas me një automjet privat, shkruan BBC.

“Presidenti është vizituar nga një mjek, nuk raportohet për lëndime të rënda. Mjekët që shoqëronin kreun e shtetit e shpëtuan shoferin e makinës private dhe e futën në ambulancë”, tha Nykyforov.

Aksidenti ndodhi pasi presidenti Zelensky, vizitoi të mërkurën qytetin e rimarrë të Izyum, një qendër kryesore logjistike në Ukrainën verilindore.

Ai falënderoi trupat që morën pjesë në një kundërsulm të shpejtë kundër pushtuesve rusë dhe mbikëqyri një ceremoni të ngritjes së flamurit.

Ditët e fundit, ushtria e Ukrainës ka rimarrë pjesë të territorit të pushtuar, duke i detyruar trupat ruse të tërhiqen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Tentim vrasje në Malishevë, shkrepen 20 plumba – policia arreston dy persona

Dy persona janë arrestuar në fshatin Shkozë të Malishevës, pasi që dyshohet…

Brnabiq kritikon Von Cramonin për Kosovën – eurodeputetja gjermane i reagon kryeministres serbe

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka kritikuar raportuesen e Parlamentit Evropian për…

Shkup, pacienti për 8 ditë qendrim në spital ka paguar 18 mijë euro

Dy klinikat e njohura pritvate “Axhibadem Sistina” dhe “Zhan Mitrev” gjatë vitit…

Mehaj thotë se ndarja e buxhetit prej 100 milionësh për ministrinë e tij është sipas standardeve të NATO-s

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se miratimi i projekt-buxhetit për…

Stoltenberg: NATO duhet të bëhet një aleancë më globale duke e pasur parasysh ngritjen e Kinës

Duke e pasur parasysh rolin në rritje të Kinës në botë, NATO…