Edhe tre të mbijetuar nga aksidenti tragjik në “Struma” të Bullgarisë pritet të lëshohen nga spitali “Pirgov”.

Ata do të transferohen në Qendrën Klinike të Shkupit ku do t’ju ofrohet ndihmë mjekësore dhe psikologjike.

Ndërkaq dy të tjerë janë transferuar të shtunën dhe janë në gjendje stabile shëndetësore, shkruan Alsat-M.

Në aksidentin tragjik që ndodhi para gjashtë ditësh humbën jetën 46 persona shtetas të Maqedonisë së Veriut, shumica prej tyre shqiptarë.

Në mesin e tyre ishin 12 të mitur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Arrestohen në Bosnje-Hercegovinë dy anëtarë të partisë së Aleksandar Vuçiqit

Në Banja Luka të Bosnje-Hercegovinës, sonte janë ndaluar Adam Sukalo dhe Vladimir…

Virusi i dytë mutant/ Godet më shumë të rinjtë dhe është më ngjitës?

Britania e Madhe thotë se ka pikasur dy raste të reja të…

Enver Hoxhaj s’e pranon pozitën e nënkryetarit në PDK

Enver Hoxhajt i është dhënë besimi të enjten që të jetë njëri…

Karakaçanov: Më shumë maqedonas ka në Bullgari se në Maqedoni, shqiptarët janë popull shtetformues

Zv.kryeministri bullgar Krasimir Karakaçanov, në një intervistë për “Kjo është Bullgaria”, ka…

Prokuroria nis hetimet për kontrollorët e AlbControl

Shoqërohen disa prej tyre për t’u marre në pyetje Prokuroria e Tiranës…