Më datë 27.01.2023 në ora 20.15 në SPB Shkup është raportuar se në ora 19.45 në kryqëzimin e rrugëve “Kemal Sejfula”, “Aleksandar Urdarevski” dhe “Bosnjë e Hercegovina”, automjeti i pasagjerëve “golf 5” me targa të Shkupit i drejtuar nga I.J (18) nga fshati Brezë i Shkupit, ka goditur këmbësorin Sh.R (71) nga Shkupi.

Në vendin e aksidentit këmbësori iu është nënshtruar plagëve të marra, ku nga ana e mjekut të Emergjencave Mjekësore është konstatuar vdekja, ndërsa shoferi I.J ka pësuar lëndime trupore, të konstatuara në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori”.

Në vendin e aksidentit mbikqyrje ka bërë ekipi nga SPB Shkup dhe Prokurori Publik, me urdhër të të cilit trupi i pajetë i të ndjerit është dorëzuar për obduksion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sulmi kibernetik zbulon bisedimet sekrete mes Shqipërisë e Britanisë për emigrantët

Sulmi kibernetik iranian ndaj Shqipërisë ekspozoi bisedime sekrete midis Mbretërisë së Bashkuar…

Kalimet e lumenjve ka të ngjarë të jenë ‘faktorët kryesorë përcaktues’ në luftën në Ukrainë, thotë Ministria e Mbrojtjes e Britanisë

Ministria britanike e mbrojtjes ka dhënë përditësimin e saj të radhës rreth…

Afër 7 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 9,169 testime, 1,370 qytetarë kanë…

Mogerini: Refuzimi i Shkupit dhe Tiranës është më shumë se shans i humbur, ai është gabim historik

Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme të BE-së në largim, Federika…

Putini ‘mendon se po e fiton luftën’, thotë kancelari i Austrisë

Kancelari i Austrisë tha pas takimit me Vladimir Putinin në Moskë javën…