MPB njofton dje ka ndodhur një aksident tragjik në rrugën Shkup-Tetovë, ku jetën ka humbur një 313-vjeçar.

“Me datë 07.05.2023 në ora 15:20 në SPB Shkup është raportuar se në rrugën Shkup-Tetovë, në atarin e fshatit Arnaqi, automjeti “Fiat” me targa të Strugës, drejtuar nga A.S.(49) nga fshati Labunishtë i Strugës ka goditur A.S.(31) nga fshati Jurumleri i Shkupit. Nga plagët e marra ka ndërruar jetë në vend këmbësori A.S, ndërsa vdekjen e ka konstatuar mjeku i urgjencës Mjekësore.

Në vendin e ngjarjes kontroll ka kryer Prokurori Publik dhe një ekip inspektues nga SPB Shkup”, thuhet në njoftimin e MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sot 509 raste të reja me COVID-19 në RMV

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer…

Osmani për vizat: Shkoj me shpresë në Bruksel, por pa shumë pritshmëri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se niset me shpresë drejt…

Abazoviq viziton Tuzin: Diskriminimi ndaj shqiptarëve ishte i qeverive te kaluara

Zëvendës Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic ka bërë vizitën e…

Banorët e Kievit sërish i zgjon zhurma e sirenave që paralajmërojnë sulmet ajrore, Lvivi goditet nga raketat ruse

Banorët e kryeqytetit të Ukrainës, Kiev – sërish sot janë zgjuar nga…

Ndërron jetë njëri prej alpinistëve që u gjet në Malin Sharr

Ndërron jetë njëri prej alpinistëve që u gjet në Malin Sharr Qendra…