3 automjete përplasen dhe përfshihen nga flakët, digjen 6 persona 

Përplasja e 3 automjeteve në një autostradë në Gjermani ka shkaktuar 7 viktima dhe 3 të plagosur rëndë.   

Në aksident u përfshinë një BMW, një Volkswagen dhe një Mercedes, ku njëri prej drejtuesve kishte hyrë në korsinë e kundërt duke shkaktuar aksidentin tragjik.

Dy nga automjetet e përfshira në aksident kanë shpërthyer në flakë pas përplasjes duke u shkrumbuar së bashku me 6 personat që ndodheshin në automjet, ndërsa makina e tretë është përmbysur në anë të rrugës.

Autostrada ku ndodhi aksidenti u mbyll përkohësisht, ndërsa banorëve të zonës iu kërkua të mbanin dritaret dhe dyert të mbyllura për shkak të tymit të madh që u çlirua nga djegia e dy makinave.

Ministri i Brendshëm, Georg Maier deklaroi për ngjarjen se ishte i tronditur dhe se imazhet e aksidentit do të kenë ndikim për një kohë të gjatë tek ai.

Ekspertë janë duke shqyrtuar shkaqet e aksidentit dhe veçanërisht shkaqet e shpërthimit në flakë të dy automjeteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Blinken thotë se SHBA është e shqetësuar se Rusia mund të ‘përpiqet të ripërsërit’ pushtimin e Ukrainës si në vitin 2014

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të mërkurën se SHBA-të janë…

“BE po ju ndjek nga afër” Soreca: Vetëpërmbajte, shmangni dhunën

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca bashkë me ambasadoren e…

Sërish kërcënime me bomba në disa shkolla në Shkup

Kërcënimet me bombë duket se nuk kanë fund. Sot (e hënë) herët…

Kosovë – Greqi: Vlera e dy skuadrave para përballjes në “Fadil Vokrri” – diferencë e ngushtë

Kosova do të zhvillojë takimin e dytë në Ligën e Kombeve, pas…

Rusët dënojnë me vdekje dy britanikë dhe një maroken të kapur në Ukrainë

Dy britanikë dhe një maroken të kapur nga forcat ruse në Ukrainë…