3 automjete përplasen dhe përfshihen nga flakët, digjen 6 persona 

Përplasja e 3 automjeteve në një autostradë në Gjermani ka shkaktuar 7 viktima dhe 3 të plagosur rëndë.   

Në aksident u përfshinë një BMW, një Volkswagen dhe një Mercedes, ku njëri prej drejtuesve kishte hyrë në korsinë e kundërt duke shkaktuar aksidentin tragjik.

Dy nga automjetet e përfshira në aksident kanë shpërthyer në flakë pas përplasjes duke u shkrumbuar së bashku me 6 personat që ndodheshin në automjet, ndërsa makina e tretë është përmbysur në anë të rrugës.

Autostrada ku ndodhi aksidenti u mbyll përkohësisht, ndërsa banorëve të zonës iu kërkua të mbanin dritaret dhe dyert të mbyllura për shkak të tymit të madh që u çlirua nga djegia e dy makinave.

Ministri i Brendshëm, Georg Maier deklaroi për ngjarjen se ishte i tronditur dhe se imazhet e aksidentit do të kenë ndikim për një kohë të gjatë tek ai.

Ekspertë janë duke shqyrtuar shkaqet e aksidentit dhe veçanërisht shkaqet e shpërthimit në flakë të dy automjeteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Përfundon takimi i Këshillit të Sigurisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbajtur takimin e Këshillit të Sigurisë…

55 persona të arrestuar për shkelje të orës policore në 24 orët e fundit

Policia ka ndaluar 71 persona që nuk kanë respektuar orën policore gjatë…

Gazetari i REL plagoset në një sulm rus jashtë Kievit

Gazetari Shërbimit të Radios Evropa e Lirë, Maryan Kushnir, pësoi një tronditje…

VV në Skënderaj: Kemi trefishuar votën

Kryetari i Degës së Vetëvendosjes në Skenderaj, Hysni Mehani, ka thënë se…

Grupi i zjarrit: U shkarkuan nga BDI sepse kishin mendim ndryshe

Grupi i Zjarrit ka reaguar për shkarkimet e fundit të funksionarëve nga…