Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur sot në lidhje me letrën e inicuar nga i ashtuquajturi “Grup i zjarrit” që kërkojnë reforma në parti.

Ahemti tha se BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme me bazë të fortë, që mund të funksionoj edhe pa individ të caktuar.

Me siguri që BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të funksionojë pa Ali Ahmetin pa Blerim Bexhetin, pa Musa Xhaferin, pa Izet Mexhitin ky është investim kombëtarë që ka bazë të fortë dhe përkrahje të fortë”deklaroi kreu i BDI-së, Ali Ahmeti.

Ndryshe, dje disa zyrtarë të BDI-së në mesin e të cilëve Musa Xhaferi, Izet Mexhiti dhe Nevzat Bejta, nëpërmjet një letre kërkuan nga Ahmeti që të iniciojë debat brenda partiak për të zgjidhur pakënaqësitë.

Ata thonin se “emërimet janë shndërruar në privilegj personal të Artan Grubit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut”

Ministri gjerman i Shtetit për Europën, Michael Roth ka bërë thirrje që…

Shkarkohet komandanti i aeroplanmbajtëses amerikane

Marina amerikane ka shkarkuar komandantin e bartësit të aeroplanëve “Teodor Ruzvelt”, Bret…

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Trendafilova vjen në Kosovë më 4 korrik

Trenadilova do ta mbajë takim me përfaqësues të shoqërisë civile në Gjilan,…

Bastisje anti-drogë, arrestohet një 20-vjeçar!

Sot policia ka realizuar bastisje në shtëpi dhe në hapësira të tjera…

Scholz, Macron dhe Draghi pritet të vizitojnë Kievin përpara samitit të G7

Kancelari gjerman Olaf Scholz do të udhëtojë në Kiev me homologët e…