Agim Ismailoviq në fjalën e tij pas shqiptimit të vendimit tha se ai nuk ndjehet fajtor dhe se nuk e kam ndërmend që të ikë askund.

“Edhe pse e kam pritur dhe edhe pse gjykata e ka pasur të seruar gati, nuk është dënimi i kësaj gjykate. E kam thënë që në fillim se nuk kam të bëj me këtë vepër. Ju mundeni me vendosur si të doni. Dua të tregoj se kam qenë në liri 3 vjet edhe ditën e fundit që ka kërkuar prokuroria paraburgim, ju premtova që çfarëdo vendimi që të merr gjykata unë nuk bëj ikje, por do t’i përgjigjem ligjit, deri sa të mos pastrohet kjo lëndë. Deri në fund. As nuk jam dezertor, as një njeri në ikje si Gruvski e Mijallkov dhe disa qytetarë tjerë të Maqedonisë, unë kam thanë se do të jem këtu deri në instancat kur do të përfundojë kjo procedurë madje edhe në gjykatën në Strasburg”, ka deklaruar Agim Ismailoviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…