“Sot nga Prishtina ju kemi sjellur një sihariq. Bashkë me ne më 15 Korrik do të jetë edhe Albin Kurti dhe Vetëvendosje. 6 Tetori i Kosovës do të jetë 15 Korriku në Maqedoninë e Veriut”. Kështu u shpreh sonte para dibranëve, Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi.
Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa realizoi tubimin madhështor në qytetin e Dibrës, ku u prezantuan kandidatët për deputetë dhe oferta zgjedhore “Shtet për të gjithë”.
“Nëse votën tuaj nuk e arsyetojmë për një vit, atëherë në zgjedhjet lokale vitin e ardhshëm na dënoni, por kësaj radhe na votoni dhe na jepni mundësinë”, u shpreh mes tjerash Gashi.

Afrim Gashi bëri apel që dibranët, ashtu siç janë të civilizuar e kulturuar, ta çojnë deri në fund këtë betejë dhe më 15 Korrik, bashkë me qytetet tjera ta sjellin ndryshimin e shumëpritur. Ai kërkoi nga dibranët që edhe ta ruajnë shëndetin, të respektojnë masat që ditën e zgjedhjeve të festojnë të shëndetshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…